Opis Ogólny Drukuj
System LOTO

System Lockout / Tagout (System LOTO) to planowo prowadzone działanie, które obejmuje odłączanie energii zasilającej od urządzeń przemysłowych i maszyn na czas wykonywania na nich prac konserwacyjnych lub naprawczych, blokowanie oraz umieszczenie przewieszki informacyjnej.
Celem Lockout jest ochrona pracowników przed zagrożeniami stwarzanymi przez włączone maszyny, instalacje elektryczne i inne źródła energii.
Tagout to przewieszka (TAG), sygnalizująca, że dane urządzenie lub maszyna jest zablokowana na czas przeglądu i nie może być włączona, dopóki przewieszka nie zostanie zdjęta. Celem Tagout jest informowanie o zagrożeniach. Tagout to elementy blokujące, takie jak kłódki, linki, blokady indywidualne i grupowe, które pozwalają skutecznie blokować źródła energii.

Elementy Tagout, umożliwiają umieszczenie zgodnego z przygotowaną procedurą opisu na blokadzie. Oznaczenie takie musi informować o celu zablokowania oraz o tym, że żaden element ani urządzenie, do którego dostarczona jest energia nie może być przywrócone do eksploatacji przed zdjęciem blokad i oznaczeń.

Do gory


Promocje
 
O firmie Promocje Kontakt